Organizator   Bilety         Strona główna Kontakt

Podaj swój adres e-mail:

2003


 

2004
 

2005
EUROPEJSKI FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

Krynica- Zdrój 13-27 sierpnia 2005 r.


   Nasz Festiwal uznany został za największy letni festiwal w Polsce i w naszej części Europy. Jego formuła artystyczna przewiduje prezentację dzieł operowych, operetkowych, symfonicznych, spektakle baletowe i teatralne, koncerty promenadowe i przegląd filmów z Janem Kiepurą. Łącznie w ciągu 2 tygodni wystąpi 1000 artystów, a 24 nasze spektakle obejrzy około 60 000 tysięcy widzów, z całej Polski, z różnych stron Europy, z Ameryki i Australii. Dzięki relacjom i transmisji telewizyjnej obejrzą nas miliony ludzi w różnych zakątkach świata.
    Imprezy festiwalowe odbywają się w ogromnej hali Pijalni Głównej z udziałem około 1000 widzów. Spektakle teatralne i recitale wystawiane są w sali teatralnej dla około 500 osób.
    Największe widowisko Festiwalowe - TU GDZIE ŚPIEWAŁ JAN KIEPURA odbywa się na Deptaku na tle przepięknej XIX wiecznej architektury i jest realizowane - tradycyjnie już - przez II Program TVP. Festiwalowi towarzyszy też Polskie Radio Jedynka, które podaje codzienne relacje z festiwalowej Krynicy.
    Od ubiegłego roku koncerty festiwalowe odbywają się także w różnych miastach naszego kraju oraz poza Polską, w formie PRZYSTANKÓW FESTIWALOWYCH. Pierwszy w historii Przystanek zaprezentowaliśmy na Rynku Głównym w Krakowie z udziałem 60 tys. widzów. Później było Toronto i Trzebinia. W roku 2005 znów wystąpimy w Krakowie, a w dalszej kolejności w Warszawie, Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Kielcach, Wrocławiu, Łańcucie, Nowym Sączu i Białej Podlaskiej.
    Program festiwalu 2005 przewiduje wykonanie dzieł operowych (Nabuco), operetkowych (Orfeusz w Piekle, Ptasznik z Tyrolu), musicalowych (Skrzypek na dachu), teatralnych (Belfer z udziałem Wojciecha Pszoniaka). Publiczność usłyszy też najnowszą kompozycje Piotra Rubika „Świętokrzyską golgotę".
    Ozdobą tegorocznego afisza festiwalowego są wielkie gale - GWIAZDY OPEROWYCH SCEN ŚWIATA z udziałem czołowych artystów moskiewskiego Teatru Bolszoj (jedyny występ w Polsce !) oraz parada gwiazd opery i operetki - WIELKA SŁAWA TO ŻART.
    Tegoroczny Festiwal otworzy monumentalne i podniosłe w nastroju dzieło Messa da Requiem Giuseppe Verdiego włączane do repertuaru dla uczczenia szczególnie ważnych wydarzeń, (ogromny aparat wykonawczy orkiestra symfoniczna, chór, soliści - około 150 osób). Tym wykonaniem złożymy hołd Janowi Pawłowi II - Wielkiemu Papieżowi i Polakowi. Poszczególne części Requiem przedzielone zostaną frazami wypowiadanymi przez Ojca Świętego. Ku serc pokrzepieniu! Ten niezwykły i wzruszający wieczór rozpoczniemy wykonaniem hymnu narodowego i fragmentem IX symfonii Ludwiga van Bethovena - czyli hymnem Unii Europejskiej.
    W dniu rozpoczęcia festiwalu, tradycyjnie już odbędzie się premiera kolejnego wydania fonograficznego z serii BOGUSŁAW KACZYŃSKI - ZŁOTA KOLEKCJA. Tak, więc po płytach Jan Kiepura - Czarowna melodia nocy i Johann Strauss - Król Walca i Cesarski Walc, miłośnicy muzyki otrzymają od dawna oczekiwany tytuł - Zaczarowany świat operetki. Będzie to 3 - płytowy album zawierający najpiękniejsze arie i duety w wykonaniu wielkich polskich gwiazd, od Beaty Artemskiej do Grażyny Brodzińskiej. Będzie to pierwsza antologia muzyki operetkowej w dziejach polskiej fonografii.
    Zapraszam Państwa do pięknej sierpniowej Krynicy, która każdego roku dzięki festiwalowi staje się najbardziej rozśpiewanym miastem Europy. Miastem z Janem Kiepurą w herbie. 


2006

  

2007
 
Festiwal 2007 Bogusław Kaczyński i Grażyna Brodzińska Podczas koncertu inauguracyjnego: "To był powrót na scenęwwielkim stylu"  

 

fot. Ireneusz Sobieszczuk


 

Strona glówna | Organizator | Bilety | Galeria | Ksiazki i plyty | Kontakt

O Janie Kiepurze | Historia Festiwalu | Krynica Zdrój | Sponsorzy i partnerzy

Wykonanie Adicom.pl - strony internetowe